Волейталантите от Разлог трети в България със силен финален щурм

Волейталантите от „Пирин“ /Рз/ се окичиха с бронзовите медали на държавното първенство за момчета до 13 г. в Етрополе, където се събраха шестте най-добри отбора в страната в тази възраст, минали успешно през ситото на квалификациите. Възпитаниците на Владимир Панев станаха трети в България благодарение на силния си финален щурм, като се разминаха със среброто заради един загубен гейм повече и 1 т.

Разложани потеглиха ударно в Етрополе с 2:1 срещу ВА „Стойчев-Казийски“. След това наредиха две поредни поражения с по 1:2 срещу „Левски“ и „Виктория Волей“, но намериха сили да се съберат и да се качат на почетната стълбичка по най-категоричния начин с 2:0 срещу абоната си от предварителната група СУ и „Родопа“. Второто място със същото съотношение 3 победи:2 загуби, както пиринци, заеха избраниците от академията на звездния тандем в родния волейбол Радостин Стойчев-Матей Казийски. С титлата триумфира безапелационно отборът на „Левски“, който окупира лидерската позиция от самото начало и стъпи накриво само в протоколния последен кръг, когато вече си бе гарантирал златото, срещу СУ, завършил четвърти в крайна сметка, с баланса на втория и третия, но без записана точка в загубените мачове. На дъното в топ 6 останаха „Виктория Волей“ /Пд/ и „Родопа“ /См/.

По същото време в Албания разложкият пратеник на европейското първенство до 17 г. Стилиян Делибосов беше титуляр в продължилата повече от два часа драма в откриващия мач срещу Чехия, приключила със загуба на нашите национали с 2:3 /25:23, 23:25, 25:21, 22:25, 14:16/. На пейката започна състезателят на „Марек“ Георги Бъчваров, а водещ реализатор на сблъсъка с 33 т. стана Кристиян Титрийски.

Ст. Делибосов /с номер 8/ и компания сътвориха 135-минутна драма на старта на Евро-2021.