
Дупничанинът Васил Георгиев е новият-стар началник на областния отдел „Автомобилна администрация” – Кюстендил. Инспекторът и досега беше част от системата на звеното, но като редови служител. Той е назначен като временно изпълняващ длъжността до провеждането на конкурс.
Първото негово назначение на същата длъжност е от август 2015 година. Тогава той зае мястото на Милен Йорданов. Последният бе свален от поста заради разкрития за корупционна схема за купуване на шофьорски книжки с участие на негови служители. Скандалът гръмна, след като се установиха предварително попълнени листовки.
Назначението на Васил Георгиев се налага заради това, че досега изпълняващият длъжността Христо Крумов от Перник отива на работа в областния отдел на Автомобилна администрация – Перник. Той пък остана на поста в Кюстендил по-малко от една година. Иначе стажът му в автомобилната администрация, или по позната като ДАИ, е повече от 8 години.
ГЕРГАНА ИВАНОВА