В отсъствието на мениджъра си от Брежани подопечните му в Канада редят победа след победа

В отсъствието на своя мениджър Кирил Димитров „Скарбъро“ зареди победа след победа в канадската лига. Играещият треньор от Брежани излежаваше наказание в последните 3 мача, в които подопечните му взеха пълния актив от 9 т. Последният успех дойде от 0:2 до 3:2 в тежкото гостуване на „Ватерло“, а благоприятните резултати на останалите челници отново приближиха отбора до върха. Нападателят Анте Клисурич откри за „Ватерло“ в 22-та  мин., разликата удвои скоро след това Адис Хасечич. След още 10 минути капитанът на „Скарбъро“ Александър Стоилкович стреля неспасяемо покрай вратаря Далибор Иванович, равенството възстанови Браян 120 секунди преди почивката. След нея и двете страни се хвърлиха здраво за трите точки, спечелиха ги гостите, благодарение фамозното изпълнение на Гонсало Матиас в 67-та мин., когато чилиецът заби 7-ия си гол в кампанията с отлично изпълнена задна ножица. В този мач не игра Методи Илиев-Германеца, който се прибра в България заради ангажимент около треньорския му  лиценз.

“След загубата от лидера „Воркута“ бях много афектиран,  нервите ми не издържаха и  дисциплинарната комисия ме наказа за 3 мача заради вербалните ми атаки по повод безобразното съдийство. Хубавото е, че санкцията ми вече изтече, а още по-хубавото е, че спечелихме всичко в тези 3 мача, в два които гостувахме. Така отново се приближихме до водача само на 4 пункта. Това показва че сме на пръв път, не сме се отказали и ще продължим да преследваме първата позиция в класирането за редовния сезон и последващите плейофи”, коментира К. Димитров.