В Симитли абонирани за 2:0 в трети пореден мач, „Славата“ се предаде в края

„Септември“ /Сим/ спечели трети пореден мач с 2:0 у дома от началото на кампанията във Втора лига. Този път на стадион „Арена Симитли“ бе преодолян футболният тим на „Струмска слава“, който се предаде едва в последния четвърт час от сблъсъка. До почивката шансове за откриване на резултата имаше и пред двете врати, ала Чарлз Тейлър и Симеон Симеонов оцеляха. Пропуските направиха Ивайло Михайлов на два пъти и Китан Василев, а от другата страна не сполучиха колумбиецът Давид Калдерон и деветката Александър Аспарухов. Веднъж септемврийската защита трябваше да парира и контранабег в числен дефицит трима срещу петима.

Второто полувреме премина под диктовката на домакините, които търпеливо дочакаха своите моменти. Близо до гола бяха Владимир Гогов и отново Ив. Михайлов, за да дойде 74-та мин., когато бившият юношески национал Борислав Вакадинов открадна топката в полето на съперника, напредна и с шут почти от границата на големия пеналт преодоля Симеонов – 1:0. В последните секунди на редовното време Ив. Михайлов бе изведен зад радомирската отбрана и с фронтален удар от 10-ина метра узакони успеха.

„Твърде много проблеми ни се събраха преди мача. Имахме шестима контузени, Александър Аспарухов получи разтежение, а Румен Сандев и Любомир Танев не тренираха през седмицата. Въпреки това, докато двамата бяха на терена, удържахме положението, но нямаше как да ги държа в игра до края. Замениха ги 16-17-годишни юноши – Теодор Мирчев от нашата школа и Александър Георгиев, който дойде от ЦСКА 1948. За тях това бе дебют в официален мъжки сблъсък, както и за вратаря ни Симеон Симеонов. В никакъв случай не съм притеснен от загубата. Отборът има по-сериозен потенциал от миналия сезон и вярвам, че ще го докажем. Контузиите не са сериозни и паузата в първенството идва навреме“, заяви старшията на „Славата“ Владимир Димитров-Капело. „Предварителните ни очаквания се оправдаха. Гостите се бранеха с 9 човека, а отпред разчитаха само на Борислав Николов и Давид Калдерон, включваше се и Аспарухов. Второто полувреме бе по-добро за нас, момчетата се стараха и бяха възнаградени“, коментира наставникът на „Септември“ /Сим/ Иво Тренчев.

„СЕПТЕМВРИ“ /СИМ/: Ч. Тейлър, Кр. Михайлов, Мунин, Стоилков, Вакадинов, Гогов, Младенов /55-Лулейски/, Василев, Динев /55-Карапетров/, Р. Иванов /82-Тунтев/, Ив. Михайлов /90-Карадачки/.

„СТР. СЛАВА“: Симеонов, Тунгаров, Костов, Сандев /70-Мирчев/, Борисов, Граминов /64-Ганчев/, Стоянов, Танев /65-Георгиев/, Аспарухов /70-Петков/, Калдерон, Николов.