Гаврата във финала за купата държи влага на девойките на „Спортика“ в Казанлък

Гаврата във финала за купата на страната срещу НСА преди седмица още държи влага на девойките на „Спортика“ и вгорчи настроението им за заключителния турнир на 17-годишните в Казанлък за излъчване на шампиона и подгласниците му. Благоевградските момичета заеха 6-о място в крайното класиране, което не кореспондира с високите амбиции на клуба, подплатени със сребърните медали на жените в първенството и на формацията до 13 г.

„Едва събрахме отбора за участие. Липсваше ни мотивация след случилото се в Ковачевци на 26 юни”, призна наставникът Радослав Креснички. Избраничките му паднаха с 1:2 от „ЛП Суперспорт“, биха с  6:1 „Янтра“ и извъртяха 2:2 с домакините от „Локомотив“ в предварителната група, а в мача за петата позиция подариха победата с 3:0 на „Севлиево лейдис“. Титлата грабнаха казанлъчанки с успех в решителния сблъсък за трофея с дузпи срещу НСА. Представителките на Хегемона се разминаха с шампионската купа и в надпреварата на 15-годишните  след поражение във финалния сблъсък с 1:3 от „ЛП Суперспорт“. Бронзовите отличия завоюва „Пълдин“, който спечели с 1:0 битката за Пловдив срещу „Енко“. Формация на „Спортика“ не участва в този възрастов сегмент.