Гибона извади от състава на националите либерото от Разлог П. Каракашев

Селекционерът на волейболните национали Пламен Константинов извади от състава либерото от Разлог Петър Каракашев и за втората контрола срещу Русия в Двореца на спорта във Варна, където тече решителната част от подготовката на трикольорите за световното първенство идния месец. Гибона предпочете Владислав Иванов за сменник на Теодор Салпаров. Сборная взе реванш за загубата 2:3 в първия спаринг с успех 3:1 /25:23, 23:25, 25:22, 25:18/. В твърда величина в състава се превръща другият разложанин Георги Сеганов, който отново започна мача и завърши с 3 т. Пак не записаха игрови минути, както и в четвъртък, бившият играч на „Марек“ Златан Йорданов, Светослав Гоцев и Иван Станев, на пейката останаха и титулярите от предния ден Тодор Скримов и Николай Николов. За втори път в рамките на 24 ч. най-резултатен от нашите бе Мирослав Градинаров с 14 т., с една по-малко се отчетоха Розалин Пенчев и Валентин Братоев.