Гимнастичка на „Л. Солачки“ с 2 държавни титли, бронз за национал от „Пирин“

Състезателката на „Л. Солачки“ /Бл/ Йоана Янкова заслужи две титли от държавното първенство по спортна гимнастика в зала „Арена Армеец“ /Сф/. Благоевградчанката спечели златни медали на смесена успоредка и земя, а в многобоя и на прескок взе сребро. Нейната съекипничка Радостина Ранчова е финалистка на см. успоредка, земя и греда. Дарина Начина завърши на второ място в многобоя при кадетките, пребори се за сребърни отличия и на прескок и земя, а на греда е трета. Сред юношите старша възраст Красимир Тотев е седми в многобоя и финалист на земя, кон с гривни, халки и висилка. Илиян Сиджимков е осми в многобоя, а попадна при най-добрите осем на кон с гривни, халки, прескок, успоредка и висилка, а Марин Гълъбов остана на крачка от финалите на два уреда, където беше първа резерва. При младежите Бойко Иванов се нареди на пета позиция в многобоя и влезе във финалите на всички уреди. Марина Шопова остана първа резерва за финала на греда за девойки старша възраст. Бронз на „Пирин Благоевград 2011“ донесе Мартин Мишев на земна гимнастика. Освен това прогресиращият младежки национал е седми на кон с гривни и халки. В първото си състезание след продължително възстановяване от травма спортист номер 1 на Благоевград за 2018 г. Димитър Димитров влезе във финала на кон с гривни, където е осми. Александра Янева е четвърта на греда и седма на земя при кадетките, а Наско Миков стана шампион на висилка за момчета старша възраст. Той е четвърти на прескок, пети на успоредка и седми в многобоя. Гергана Маркова /момичета ст. възр./ е пета на земя и 11-а в многобоя. Сред най-малките /до 7 г./, където се включиха 80 момчета и 93 момичета, Петър Динчев е 11-и, а Валерия Христова – 14-а. Надеждите на „Л. Солачки“ участваха и в турнира „Йордан Йовчев-Сила, Баланс, Увереност“. Там Любомир Станоев триумфира в многобоя, а Валери Димитров е трети. В момента Д. Димитров, М. Мишев и Й. Янкова се подготвят в Национална база „Раковски“ за европейското първенство в Мерсин /Тур/. Шампионатът трябваше да се проведе в Баку, но заради военния конфликт между Азербайджан и Армения бе преместен в Турция от 9 до 13 декември.