Голям скандал в Банско с прекратен мач, изхвърлят юношите на „Кюстендил“ от първенството, отнемат 3 т. на мъжете плюс 1000 лв. глоба

Голям скандал на юношески мач в Банско доведе до жестоки наказания на всички нива във ФК „Кюстендил“. Масово меле и нахлуване на зрители на терена принуди рефера Николай Велков да прекрати двубоя от първенството на младшата възраст в зона София между едноименния тим от ски курорта и гостите от града под Хисарлъка, игран на 19 септември.

Арбитърът наду финалната свирка минута преди изтичане на регулярното време на срещата при резултат 1:1, а по двама футболисти от двата отбора получиха червени картони. Първоначално дисципът на зоналната централа санкционира изгонените играчи с по 1 мач, но след сигналите за ексцесиите, достигнали до комисията, бе предприето разследване, което посочи за виновници за ексцесиите родителите на кюстендилските таланти. Последваха драстични присъди – изхвърляне на юношеската формация от първенството и отнемане на 3 т. от актива на мъжкия отбор в Югозападната Трета лига плюс 1000 лв. глоба. Банскалии минаха тънко – предупреждение за лишаване от домакинство.

От ФК „Кюстендил“ са анонсирали в ЗС на БФС – София твърдото си намерение да се жалят пред оторизираните органи. Ако просбата бъде отхвърлена, на всички съперници на юношите ще бъдат присъждани служебни победи с 3:0, а след редуцирането на актива на представителния тим от 17 на 14 т. хората на Николай Николов-Чезето ще се смъкнат от трета на четвърта позиция, но вече на отстояние от 6 т. от претендентите за промоция „Вихрен“ и „Беласица“.