Голям срам за “Пирин” /ГД/ отнесе седмица от “Бела”

“Беласица” разнебити със 7:0 “Пирин” /ГД/ и записа най-убедителната си победа на ниво Трета лига от десетки години насам. Разнопосочни атаки и наразгадани хрумвания на домакините превърнаха неврокопчани в неми свидетели на голеадата в мрежата на Захари Димитров. Тон за вихрушката даде автоголът на Атанас Кръстев в 16-та мин., когато новото попълнение на гостите порази с глава собствената си мрежа. После младият Запро Динев засече неспасяемо топката и удвои. 180 секунди по-късно Васил Тачев с премерен шут откри стрелковата си сметка за “Бела”, а след това асистира за попадението на Благовест Таушанов в 29-та мин. В 34-та мин. се разписа Аспарух Шамкалов, а пет минути по-късно В. Тачев от фаул с левия крак заби втория си гол в мача.
След почивката новият директор на пиринци Николай Димитров-Джаич не издържа и слезе на резервната скамейка в опит да реанимира своите, които обаче понесоха още един срамен удар от Шамкалов.