Гоцеделчевецът М. Близнаков оглави листата на стрелците в австрийската втора дивизия

Гоцеделчевецът Марио Близнаков оглави голмайсторската листа на австрийската Втора дивизия /Зона Юг/ с 10 попадения след последния кръг. Той реализира хеттрик в двубоя с „Карпун“, който неговият „Нойекирхен“ спечели с 3:2 като гост. Българският футболист бе на терена до 87-та мин., когато бе сменен от Али Ехсас и получи заслужено най-високата оценка в двубоя. М. Близнаков откри в 30-та мин., завършвайки атака, започната от играещия треньор Стоян Узунов и извеждащо подаване на Щефан Бройер. Последва щурм на домакините, които изравниха в 40-та мин. чрез Джими Деспотович. В 60-та мин. неврокопчанинът за втори път порази мрежата, оставен без опека от противниковите бранители. Той увеличи аванса на своя отбор 5 минути по-късно след отличен пас от Кристоф Бругер. Играчите на „Карпун“ отново наказаха последвалото разсейване в редиците на „Нойкирхен“ и намалиха на 2:3 в 68-та мин. чрез Кристиян Кройцбергер. До последния съдийски сигнал  бившият капитан на „Пирин“ /ГД/ имаше възможности да се разпише, но ударите му бяха отразени от вратаря. В тази среща не игра ексорлето Радослав Анев, който остана сред резервите. „Нойекирхен“ е на четвърта позиция с 13 точки и ще може да съкрати разликата с лидера „Мюлбах“ /20 т./ още следващата седмица, когато го приема на своя стадион. Мачът ще бъде и персонален сблъсък за реализаторския приз между М. Близнаков и нападателя на гостите Фабиан Бахлер, който е втори в листата с 9 гола.