Топ теми

Гоцеделчевските хандбалисти загряха за шампиона с разгром над слабак

„Пирин“ (ГД) разгроми като домакин слабака НСА с 37:19 (18:7) в V кръг на хандбалната „А“ група и записа трета победа от началото на сезона. Гоцеделчевци позволиха на опонентите им да се противопоставят само в първите десетина минути, след което наложиха тотално волята си. В минутите след почивката възможност за изява получиха и по-младите в отбора – Николай Атрев, Боян Юсев и Борислав Партенов, както и Любомир Дробенов. Последният се отчете с 5 гола и показа, че е натрупал опит и самочувствие. Най-резултатен в срещата бе Валентин Каваков от гостите, срещу който неврокопската защита капитулира 11 пъти. „Доволен съм от това, че имахме възможност да включим всички състезатели в мача. Важно е да се трупа опит у по-младите, които показаха, че с всеки изминал ден напредват. Опитните съхранихме за предстоящото ни гостуване на шампиона „Локомотив“ (Вн). Някои коментират, че можем да нанесем първо поражение на абсолютния хегемон в България. Това ни ласкае, факт е, че има израстване в нашия отбор, но нека никой не бърза с прогнозите. Сигурен съм обаче в едно – ще дадем максимума от себе си, за да изиграем запомнящ се мач и да се раздадем до последно“, коментира главният треньор на пиринци Николай Пиргов.
„ПИРИН“ (ГД): Танев, Копривленски – 2, Г. Георгиев – 3, Владков – 2, Чакмаков – 9, Янев – 1, Кузе – 4 (Ортомаров, Дробенов – 5, Партенов, Атрев, Юсев – 1, Магдалинчев – 4, Симеонов – 6).