Гоцеделчевските хандбалисти задържаха второто място с лесен успех в Хасково

Хандбалният „Пирин“ (ГД) спечели важна победа над „Асти“ с 35:22 (18:13) в Хасково. Така неврокопчани задържаха втората позиция два кръга преди края на редовния сезон. За успеха принос дадоха почти всички състезатели, включително и Андон Пендичев, който влезе в игра 15-ина минути преди финалния съдийски сигнал и отбеляза първите си 4 гола при мъжете. 15-годишният талант оправда доверието на наставника Николай Пиргов по-най-добрия начин, след като бе привлечен в първата формация преди 3 месеца. Силни минути записаха и другите младоци в състава – Борислав Партенов (17 г.) и Николай Атрев (19 г.), който се справи добре като пивот, където Янис Кузе и Красимир Мелков играха с контузии. Домакините бяха равностойни в началните 10-ина минути, след което се оформи разликата от 4 гола. След почивката добрата игра на Велик Танев обезвери противника и авансът на пиринци бе удвоен в 45-та мин. – 26:16. После дойде времето на състезателите с по-малко игрови минути да покажат своите възможности. Те не само успяха да задържат преднината, а и я направиха още по-изразителна. Най-резултатен за победителите бе Иво Тодоров с 6 попадения.

„Доволен съм от срещата и от това, че момчетата играха отговорно. До последната минута контролираха развоя на срещата и не позволиха никакви изненади с неприятен характер. Много се радвам, че младите показаха своите възможности. Повод за радост е и поредният успешен дебют на състезател от нашата школа – Андон Пендичев, който въпреки крехката си възраст не се уплаши и отбеляза 4 попадения. Продължаваме битката до последния съдийски сигнал на първенството“, коментира Н. Пиргов. Неговите избраници се изправят в неделя за трети път срещу „Шумен“ през тази година.

„ПИРИН“ (ГД): Танев, Копривленски – 1, Тодоров – 6, Чакмаков – 5, Симеонов – 2, Мелков – 2, Магдалинчев – 5 (Г. Николов, Кузе, Атрев – 2, Партенов – 2, Нейчев – 2, Пендичев – 4, Калчев – 4)