Гоцеделчевските хандбалисти на точка от челната тройка след трудна победа у дома

Хандбалният „Пирин“ (ГД) надви много трудно „Локомотив“ (ГО) с 32:31 (18:17) в Гоце Делчев и вече е на точка от челната тройка в „А“ група. Двете полувремена се развиха по еднакъв сценарий, гостите водеха в по-голяма част от тях, но в края загубиха. При домакините се усети липсата на благоевградчанина Добрин Тунтев, който лекува контузия. Мачът започна добре за неврокопчани, който обаче изпуснаха преднината си и след 12-та мин. изоставаха с 2 гола. Железничарите продължиха да водят до 27-та мин., когато гоцеделчевци на свой ред успяха да обърнат. След почивката пиринци взеха мерки за опазването на най-добрия реализатор на „Локо“ Тодор Калчев. Това пренесе тежестта върху плещите на проектонационалите Велимир Даскалов и Владислав Йорданов, които помогнаха на горнооряховския отбор да си върне водачеството с 3 бързи безответни попадения. Избраниците на наставника Николай Пиргов дадоха всичко от себе си, за да преодолеят каръка при стрелбата, и минута преди края изравниха, а Георги Георгиев донесе 2-те точки от дузпа 18 секунди преди последния съдийски сигнал.

„Инфарктна победа, но наистина сладка. Момчетата от Горна Оряховица показаха, че не са за подценяване и са направили сериозен скок в развитието си само за година. Ние успяхме да се измъкнем от критични ситуации и показахме, че сме по-добрият отбор. За това принос имаше и публиката, която за пореден път бе нашият осми играч. Направихме грешки, но проявихме много воля и тактическа дисциплина, които дадоха ефект“, коментира Н. Пиргов.

„ПИРИН“ (ГД): Ортомаров, Янев, Копривленски-5, Георгиев-8, Петков-5, Магдалинчев-1, Кузе-3 (Танев, Атрев, Христов-5, Радевски, Дробенов, Партенов, Юсев, Симеонов-4, Павлов-1).