Гоцеделчевските хандбалисти се жалват от съдийски произвол в Габрово

Хандбалният „Пирин“ (ГД) претърпя неочаквано поражение с 21:24 (11:12) в предпоследния кръг от есенния дял на „А“ група при гостуването си на „Чардафон“ в Габрово. Неврокопчани понесоха и още една загуба – дисквалификацията на най-добрия си състезател Веселин Чакмаков, който бе изгонен директно в рутинна ситуация 30 секунди преди края. „Не е нормално едни и същи съдии да допускат едни и същи грешки в два мача, които ръководят. Обратни отсъждания, измислени 2-минутни наказания, нарушения за съперника за неправилно дишане, а когато става дума за санкции в наша полза, да си затварят очите и да няма нищо. Това е подигравка с труда ни, чист грабеж над нашия отбор. Повториха същия сценарий в подобрен вариант, както го направиха в мача ни с „Осъм“. Не знам как тези рефери Светослав Йовчев и Звезделин Йончев могат спокойно да гледат хората в очите? Как с подобни срещи и начин на ръководене ще мотивираме по-малките състезатели? Така ли ще спасяваме хандбала и ще градим стратегия за развитието му? С подобни прояви – едва ли. Не искаме да се оправдаваме или да търсим някаква специална опека, който се съмнява в думите ми, нека погледне в интернет, където е качен двубоят“, коментира главният треньор на пиринци Николай Пиргов. Иначе южняците започнаха добре и авансът им на моменти бе 3 гола. В 26-та мин. обаче домакините изравниха, а в оставащите до почивката 4 минути успяха да обърнат мача. През втората част играта се изнерви, а габровци  използваха всеки удобен момент, за да предизвикат съперниците си. Съдиите допълнително ги подпомогнаха, като позволиха доста твърда игра и направиха нужното да прекършат първоначалния ентусиазъм на неврокопчани. Арбитрите оставиха „Пирин“ с двама по-малко в 38-та мин., след като пресилено отстраниха за по 2 минути Янис Кузе и Георги Георгиев. Свириха 7 дузпи за „Чардафон“ срещу само 1 за гоцеделчевци след почивката. За капак бе изгонен В. Чакмаков, което постави под въпрос участието му в мача за купата на България с „Локомотив“ (ГО).
„ПИРИН“ (ГД): Ортомаров, Копривленски – 2, Магдалинчев, Кузе, Г. Георгиев – 5, Владков – 5, Чакмаков – 8 (Танев, Николов, Дробенов, Христов – 1, Симеонов).