Refan-728×90-July-2019

Гредите спасиха „Беласица“ в Самоков, сенегалец изпълни обещанието си да вкара

„Беласица“ взе точка на гости на „Рилски спортист“ с 1:1 на стадион “Искър” в Самоков, но в пореден мач не успя да съхрани аванса си от един гол. Преднината на комитите стана факт още в 22-та секунда, докато домакините наблюдаваха отблизо изпълнението на началния център. Последва бърза атака отляво, прострелно центиране на Александър Смилков и на втора греда Жустино Мендеш простреля Стилиян Бонев. Така сенегалецът с португалски паспорт изпълни обещанието си да се разпише срещу скиорите, но пък в хода на двубоя пропусна да го направи още на три пъти от чисти позиции. До антракта неточен се оказа и мерникът на Васил Божинов, а отсреща гредата уцели Йоан Тодоров. В 35-та мин. петричани смениха принудително получилия разтежение вратар Захари Димитров с младата резерва Тодор Димитров. Стражът на юношите старша възраст парира опасен шут на изскочилия сам срещу него Й. Тодоров след почивката, на два пъти гредите му помогнаха след удари на Ивайло Захариев и Виктор Младенов, а Калоян Янков от 5 метра с глава прати топката в облаците. Отново Мендеш, Божинов и Марин Георгиев имаха отлични голови шансове, ала стреляха в обсега на Ст. Бонев. В 71-та мин. опитният Костадин Аджов подели точките, след като получи топката в пеналта и намери мрежата.

“Слабо първо полувреме за нас, за началото му не ми се говори. Дори срещу „Реал“ /Мадрид/ не бива да си позволяваме да допускаме толкова ранен гол. През втората част доминирахме, но вкарахме само веднъж. Гостите също създадоха няколко опасности пред вратата ни, така че този мач можеше да завърши по всякакъв начин”, коментира старшията на “Рилецо” Петър Аджов. “Във всеки един момент нашият отбор беше по-близо до пълния успех, но така и не успяхме да отбележим второ и трето попадение, за да затворим спокойно срещата. Имахме известни притеснения за съдийството, но главният рефер Тенчо Гошев и асистентите му се справиха добре”, заяви администраторът на бяло-червените Иван Златински.

„РИЛСКИ СПОРТИСТ“: Бонев, Ив. Иванов, Рогозански, Колев, Ал. Иванов /80-Славчев/, Младенов, Йорданов /55-Чахов/, Тодоров /84-Митев/, Захариев, Аджов, Янков.

„БЕЛАСИЦА“: З. Димитров /35-Т. Димитров/, Смилков, Бояджиев, Граминов, М. Георгиев, Стоев, Марчев, Карачоров /66-Тусонджиев/, Божинов /79-Бл. Наков/, Таушанов, Мендеш.