Гунди с победно завръщане в „Пирин“ (ГД)

Иван Макриев-Гунди започна с успех втория си мандат в рамките на сезона начело на „Пирин“ (ГД). Неговите футболисти победиха навън „Ураган 1970“ (Горно Драглище) с 3:0 след ново избухване на нападателя Стефан Терзиев. Гоцеделчевци бяха по-активният отбор и направиха куп пропуски. Те започнаха добре мача, но с гола до 25-та мин. се разминаха Ст. Терзиев и Борислав Шабанов, докато Костадин Янев неутрализира два неособено силни шута на съперника. Резултатът бе открит в 42-та мин., когато младият Кирил Кирчев центрира в наказателното поле, където Ст. Терзиев засече топката неспасяемо в противниковата мрежа. След почивката гостите продължиха да доминират и в 60-та мин. Б. Шабанов центрира, а Ст. Терзиев удвои. Нови пропуски на Тома Дерменджиев и Александър Ханджийски белязаха следващите 5 минути, а след тях дойде ред на Ст. Терзиев и Мустафа Шериф. Последното попадение дойде след още четвърт час игра, когато след нова асистенция на К. Кирчев М. Шериф от воле разстреля вратаря за 3:0.

„Доволни сме от крайния изход на мача и от играта на момчетата. В Горно Драглище се играе трудно и всеки, който подцени ситуацията, може да съжалява горчиво. Добре е, че подходихме максимално отговорно и си тръгнахме с 3-те точки“, коментира Иван Макриев, чийто тим запази втората позиция на 3 пункта от лидера „Перун“ (Кресна), който победи у дома „Авангард“ (Бачево) с 3:2.

„ПИРИН“ (ГД): Янев, Дерменджиев (70-Мавродиев), Боянчев, Тафров, Кирчев, Гушков, Л. Димитров (75-Т. Симеонов), Ханджийски, Шабанов (70-Кюмурджиев), Шериф, Терзиев.