Дамите футболистки от Благоевград подсладиха с торта най-внушителната си победа във визита

Дамите футболистки на „Спортика“ разбиха с 5:1 „Локомотив“ на стадион „Колодрума“ в Стара Загора в последния есенен кръг на женското първенство. След мача благоевградските момичета подсладиха с торта най-внушителната си победа във визита в настоящата кампания. Изненадата за съотборничките си поднесе Катрин Стойкова, която реши да съчетае на патерици в едно два повода – за дебютния си сезон в първия отбор и за именния си ден. Първи 15 минути в шампионатна среща записа 14-годишната ученичка в НХГ „Св.св. Кирил и Методий“ Ани Данаилова.

„На този стадион ни върви да вкарваме с глава. Така отбелязахме два от петте гола сега и четири от седемте срещу „Варна“ в средата на миналия месец”, припомни наставникът Радослав Креснички. Срещу заралийки традицията спазиха Веселина Махлелиева, която откри резултата в средата на първата част, и Силвия Джалева, на чиято сметка отиде третото попадение в 60-та мин. Преди почивката се разписа и Здравка Парапунова с далечен шут от 25 метра, а в началото на второто полувреме домакините върнаха за кратко интригата. Имената си сред голмайсторките в заключителните двайсетина минути записаха Антонина Шопска и Моника Микова от дузпа.

„Спортика“ ще остане на втората позиция до изиграването на отложения двубой между „ЛП Суперспорт“ и „Пълдин“ днес. В зависимост от изхода поне един от двата отбора ще измести тима от областния център на Пиринско с едно място по-надолу. Ваканцията се отлага за Парапунова, Джалева и вратарката Милена Караколева, които са повикани за едноседмичния лагер от утре на националките до 17 г. в базата в Бояна. От плановете на селекционера Троян Радулов отпадна Яна Йорданова заради контузията в главата, която налага пълна почивка до Нова година.

„СПОРТИКА“: Караколева, Самарджийска /75-Данаилова/, Стойкова /55-Дамянова/, Махлелиева, Качулска, Микова, Е. Иванова, Парапунова, Шопска, Джалева, Сърбинска.