Двама защитници сложиха край на мъките на орлетата срещу аматьорите от Смолян

Двама защитници сложиха край на мъките на орлетата срещу аматьорския „Родопа“ в Смолян и подпечатаха прогреса в турнира за купата на България. Мирослав Пушкаров с глава простреля противниковата мрежа в 81-та мин., а секунди преди изтичане на 3-минутното продължение на двубоя Александър Дюлгеров почти от централната линия прати топката в мрежата, опразнена от стража на домакините, който заедно с целия отбор в бяло се изнесе в наказателното поле на пиринци в търсене на изравняването. Мениджърът на благоевградчани Уорън Фийни заложи на „шарен“ състав с едва четирима от постоянните титуляри, а други трима влязоха на смяна след лежерното първо полувреме на съекипниците си. Дебютна поява на терена след претърпяната операция записа младокът Иван Тасев, както и капитанът на 19-ките Асен Либяховски. Гостите владееха трайно инициативата, но трудно намираха верния път през сгъстената отбрана. В 16-та и 29-та мин. бяха единствените намеси на вратаря на родопчани при удари на Владислав Златинов. В самия край на полувремето най-обижданият от публиката играч Антон Карачанаков пропиля най-чистото положение преди почивката. Втората част повтори сценария на първата – безплодно териториално превъзходство на хората на Фийни и плахи домакински опити за преминаване отвъд централната линия, преди да се стигне до късната драма. Пълна почивка получиха голмайсторът на тима Преслав Йорданов, Николай Бодуров, възстановяващият се от травма Джордж Оукли и карантинираните Станислав Манолев и Мартин Динов, които не пътуваха до Смолян. От пейката не се отлепиха Петър Петров и Стилиян Николов.

В същото време във Варна гръмна бомбата с отпадането на големия претендент за майсторска промоция „Локомотив“ /Сф/, изхвърлен от надпреварата с 2:1 от лидера в третия ешелон на Североизтока „Спартак“. Изненада поднесе и непобеденият в Югоизточната Трета лига „Загрец“, който удари със същия резултат втородивизионния „Хебър“.

„ПИРИН“: Руберто, Митев, Дюлгеров, Исуф /74-Бастунов/, Пушкаров, Вуцов, Аийна /82-Тасев/, Хендерсън /46-Станоев/, Алексиев, Златинов /90+1-Либяховски/, Карачанаков /46-Сп. Георгиев/.