Две петричанки триумфират с титлите, студентка в ЮЗУ тушира дупничанката М. Селишка

Петричанката Евелина Николова спечели шампионската титла на държавното първенство по борба в Сливен в кат. до 55 кг. Състезателката на СК “Ангел Гочев” от Созопол бе безапелационна и в трите схватки по пътя към златото. Ева, която от началото на тази година облече трикото на клуба, ръководен от братята Мирослав и Сотир Гочеви, тушира последователно Ана Махарадзе /”Атлетик” Пд/ и Иванка Барутчийска /”Васил и Георги Илиеви” Кн/, преди да подчини в решителната схватка с 5:0 точки младата Сезен Белберова /”Юнак – Локомотив” Рс/.

Шампион при 72-килограмовите стана родената в петричкото село Тополница Сийка Иванова. 18-годишната състезателка на столичния “Левски” отказа конкуренцията в една от най-малобройните категории, следвана от Габриела Гигова /”Юнак-Локомотив”/ и Рая Николова /АСК “Сливен”/.

Дупничанката Миглена Селишка остана със сребро при 50-килограмовите, след като загуби с туш финалната схватка от бронзовата медалистка от Рио 2016 Елица Янкова. Кюстендилският клуб “Васил и Георги Илиеви” завоюва сребро чрез Рая Кьосева /59 кг/ и Никол Ангелова /68 кг/ и бронз чрез Моника Барутчийска /57 кг/.

Спортист №1 у нас за 2018 г. Тайбе Юсеин спечели в кат. 62 кг и бе обявена за най-технична състезателка, а победителката при 65-килограмовите Юлияна Янева /Ямбол/ заслужи приза за най-резултатна състезателка. 88 боркини от 18 клуба си оспорваха отличията.