Две победни визити на малките комити срещу „Вихрен“ в Сандански

Убедителна победа беляза дебюта на новопривлечения треньор в ДЮШ на “Беласица” Васил Смилянов, след като възпитаниците му от формацията 2006/07 г.  сразиха с 4:0 връстниците си от школата на “Вихрен”. На реновираното изкуствено игрище в Сандански гостите поведоха в средата на първата част с попадение на Георги Ружев. Последваха пропуски от двете страни, преди Асен Якимов да удвои 10-ина минути по-късно. Вратарят Антон Паунков направи добро спасяване след опасен шут на сина на треньора на детелините Стойко Найденов – Емил. След няколко пропилени възможности през второто полувреме Атанас Христов и Спас Ангов намериха мрежата на Димитър Стойчев и направиха успеха на бяло-червените още по-убедителен. Влезлият на смяна под рамката Стойчо Георгиев запази суха вратата си, парирайки шут на Атанасиос Билалас.

По-ранната визита на “Беласица”/р. 2009 г./ на същия терен в курортния град премина доста по-оспорвано, но приключи отново с успех на малките комити с 3:2. Зоран Тодоровски и Радослав Узунов дадоха надеждна преднина на петричанчетата, третото попадение вкара Димитър Василев, домакините на два пъти скъсяваха разликата, но нямаха сили дори за равен.