Девойките на „Джордан“ с два бронза от националния шампионат

Лекоатлетки на „Джордан“ /Бл/ отново се наредиха сред медалистите в националния шампионат на закрито, този път при девойките под 20 г. в София. Венеса Ханджийска спечели бронз в бягането на 400 метра с време 61.11 секунди. Титлата грабна 19-годишната Ванеса Янкова от „Класа“ /Сф/ с 58.43 сек., а среброто взе шампионката под 18 г. Христина Спасова /Атлетик Сф/ с 58.97. През януари възпитаничката на благоевградския наставник Йордан Янев заслужи злато в спринта на 200 м при девойките под 18 г. Венеса бе важна част и от щафетата на „Джордан“, която се пребори за третото място на 4х400 м в конкуренцията на 11 тима. За престижното класиране с 4:20.10 мин. допринесоха още Габриела Димова, Стефани Василева и Стефани Текерска. Златото отиде при „Локомотив“ /Пд/ с 4:10.72, втори е квартетът на „Супер спорт“ /Вн/ с 4:13.75. Непосредствено зад призьорите в бягането на 800 м от националния шампионат за мъже финишира Николай Първанов. 28-годишният помощник-треньор на „Джордан“ стигна до четвъртата позиция с по-малко от месец сериозна подготовка. С почетната стълбичка се размина и по-младият с 10 лета благоевградчанин Мартин Балабанов /Академик Сф/. Братът на национала на 3000 м стипълчейз Иво Балабанов също финишира четвърти.