Децата на “Беласица” триумфираха предсрочно в областното първенство

Децата на “Беласица” завоюваха предсрочно шампионската титла в областното футболно първенство след победа с 6:0 над гостите от “Перун”. Играта се водеше изключително пред вратата на кресненеца Георги Бачев, който се отличи с няколко добри спасявания. Стоян Шаламанов пропусна да изведе комитите напред от дузпа, при която топката срещна левия стълб. Николай Гърков откри резултата в полза на лидера, последваха два пропуска на капитана Илиян Манчев, при единия от който нападателят уцели напречната греда. След паузата петричани стегнаха обръча около врата на Г. Бачев и набързо решиха двубоя в своя полза. В 43-та минута Йордан Янков засече прострелно центриране на Георги Джиков, 5 минути по-късно Джиков бе точен за 3:0. В 55-та мин. Ст. Шаламанов вкара отблизо, а Ил. Манчев с хубав изстрел по левия диагонал прати топката в далечния ъгъл. Секунди преди края на срещата резервата Велик Велков оформи финалното 6:0, което гарантира първата позиция на “Бела” в таблицата кръг преди края, а освен това на  бяло-червените им  предстои да изиграят отложения си мач с “Неврокоп” в Гоце Делчев в средата на другата седмица. Успешен дебют като главен съдия в хода на този мач записа едно от  младите попълнения на местната съдийска колегия, 17-годишният Бойко Костадинов.