Децата на „Бела“ с летящ старт в зоната, младшата възраст се препъна с човек повече

Детската формация на “Беласица” /род. 2006/07 г./, която е дебютант в зона “София”, започна ударно с победа 5:2 като гост на “Кюстендил”. На овехтелия стадион „Странджата” малките комити поведоха точно 80 секунди след началото на двубоя, когато Илиян Филчев оползотвори прецизно подаване на Велик Велков. При ответната домакинска атака Ангел Ангов си вкара автогол и резултатът бе изравнен. В 20-та мин. десният бек В. Великов отново изскочи от втора позиция и с шут по диагонала възстанови аванса на петричани. Последваха два пропуска на Ал. Николов от “Бела”, а съотборникът му Ив. Неделчев уцели напречната греда от фаул, но в 49-та мин. коригира мерника си и увеличи преднината на южняците. Кюстендилци намалиха изоставането скоро след това от пряк свободен удар, но в 62-та мин. Атанас Тимов върна спокойствието на Емил Шаламанов и хората му в 62-та мин. след хубав пробив през центъра и слалом между бранителите. С второто си попадение в мача 2 минути преди края Неделчев подсигури бонуса на своите да оглавят класирането с по-добра голова разлика пред “Локомотив” /Сф/  и “Марек”, които също взеха 3 т. в увертюрния кръг.

Юношите младша възраст на „Бела“ тръгнаха със загуба 0:2 в зоналното първенство срещу “Царско село” на терена в едноименния столичен комплекс. Въпреки че рано останаха с човек по-малко заради изгонването на вратаря им, домакините устискаха победата, но благодарение на каскадата от пропуски на четата на Емил Казалиев. Попаденията за софиянци паднаха в началото на първото и в края на второто полувреме.