Децата на ОФК „Пирин“ натупаха класически по-малкия набор на „Септември“

Децата на ОФК „Пирин“ натупаха с класиката 3:0 по-малкия набор на „Септември“, с който столичани участват в зоналното първенство на 14-годишните. Изходът от мача бе предрешен от лидера в класирането още преди почивката. Лазар Еринин и на два пъти Илиян Грънчаров простреляха противниковата мрежа и узакониха превъзходството на гостите, които през второто полувреме пропуснаха аристократично поне още толкова голове, а наставникът Илко Христов изконсумира правото си на 7 смени, давайки възможност за изява на всичките си резерви.

С 11-ата си победа в изиграните 12 срещи благоевградчани съхраниха 5-точковия си аванс на върха пред най-близкия преследвач от частната школа „Витоша 13“. Формацията на „Марек“ записа шеста загуба в кампанията с 1:3 от „Хебър“ в Пазарджик и заема фаталната 13-а позиция, но далеч пред опашкарите. „Струмска слава“ продължи да копае дъното с домакинско 0:10 срещу „Локомотив“, 1 т. дотук и 87 допуснати попадения, което прави средно по 7.25 на мач.

„Беласица“ и ОФК „Пирин“ извъртяха ялово 0:0 при юношите младша възраст и запазиха съседните места в подреждането на 11-те участващи гарнитури. Орлетата на Радослав Митревски са осми с 8 т. от 7 кръга, а комитите – девети с 4 т. В надпреварата на старшата възраст възпитаниците на Александър Царевски паднаха с 1:3 от „Хебър“ и на 8-то място с 16 т., колкото има и „Вихрен“, който обаче е с мач по-малко.