Децата на „Пирин“ взеха с обрат поправителния в Кюстендил с попадения на титуляр резерва на безобразния терен под Хисарлъка

Децата на „Пирин“ взеха поправителния в Кюстендил с 2:1 срещу местния едноименен тим под Хисарлъка, след като в предния кръг за първи път в кампанията в зона „София“ след 11 поредни победи стъпиха накриво с 1:1 срещу „Царско село“. На безобразния терен на стадион „Странджата“ гостите бяха подложени под напрежение с ранния гол на съперниците, които се оттеглиха с преднина на почивката. За началото на второто полувреме наставникът на орлетата Георги Забунов пусна петте си резерви накуп, сред тях оставеният на пейката досегашен титуляр Александър Китанов, който се оказа печелившият жокер. С неговите две попадения в рамките на няколко минутки скоро след антракта благоевградчани направиха обрата и записаха 12-ия си пълен успех в първенството. Опциите пред лидера бяха силно ограничени заради многото контузени играчи, но сменниците защитиха мястото си в отбора. По същото време преследвачът „Септември“ стигна само до 1:1 срещу „Елит“ и отстъпи второто място на „Царско село“, който е другият отбор, непознаващ вкуса на загубата, но изоставането му от пиринци е 8 т. За край на полусезона в неделя на базата в Рилци пристига „Миньор“.