ДРАМАТА НА СТ. „ХРИСТО БОТЕВ”! Болярите засилиха орлетата към втория ешелон, луд карък гони хората на М. Радуканов

„Етър“ засили орлетата към втория ешелон с победата в плейофния реванш с 1:0 и общ резултат от двата мача 3:1. Луд карък гонеше хората на Милен Радуканов в двубоя на стадион „Христо Ботев“, който загубиха с гениален удар на юношата на „Барселона“ Аласана Мане в 52-та мин. от 25 метра в горния десен ъгъл на мрежата, заковал на място вратаря Георги Георгиев.

В самото начало на второто полувреме Анти Рениа направи уникален пропуск, секунди след попадението на гостите Тодор Паланков не улучи целта с глава, непокрит на границата на малкия пенал, и оттук за виолетовите стана лесно, въпреки че благоевградчани не се предадоха до края и опитваха всячески да се върнат в мача, за жалост без успех.

До изпълнението на Мане пиринци бяха отборът, който контролираше срещата, с прецизно подбрана тактика, срещу която съперникът така и не намери противодействие. В 12-та мин. последователно Радослав Кирилов  и Флорънт Боджадж отблизо не успяха да преодолеят Христо Иванов, който извади по чудо изстрела на Фло под напречната греда. После етническият косовар изведе с хитър пас на удобна позиция Тодор Траянов, но изстрелът на халфа бе блокиран в последния момент от защитник. Най-сюблимният момент дойде в 29-та мин., когато Рениа нахлу между двама в наказателното поле и след контакт с Димо Бакалов се отърколи на тревата. На рефера Никола Попов обаче му се видя, че албанецът е паднал прекалено лесно, и не отсъди дузпа, но не показа жълт картон за симулация, с което подсили съмненията в безкористната му преценка. В 32-та мин. Траянов шутира над рамката, после изневери и мерникът на Румен Сандев. Единствената опасност пред Георгиев създаде Бадара минута преди почивката, но прати топката в аут. В щурма на отчаянието в заключителните моменти стражът на етърци отново демонстрира класа със спасяване на удар на Боджадж в долния десен ъгъл в 81-та мин., а изборът му за играч на мача говори красноречиво за ключовия му принос за прогреса на болярите, които излизат срещу „Дунав“ в битка за оцеляване на разменено гостуване.

На Радуканов и компания предстои сблъсък с „Витоша“ с бонуса домакинство в реванша, като мачовете са в четвъртък и понеделник. Загубилият изпада директно, победителят играе бараж на неутрален терен с втория във Втора лига, преди последния кръг позицията заема „Локомотив“ /Сф/. По-добрият от двойката „Етър“-„Дунав“ запазва елитния си статут, пътят към спасението на падналия минава през двубой с третокласирания от втория ешелон.