Дупничанин стана шампион на смесени двойки за Световната купа по тенис на маса в Анталия

Йоан Величков от “Марек-Дигеста” (Дупница) и партньорката му Цветелина Георгиева от “Юнак” (Ардино) станаха шампиони при смесените двойки на Световната купа до 19 г. в Анталия (Тур). Българите сътвориха същински фурор в надпреварата, като на четвъртфиналите победиха с 3:2 гейма фаворитите Минг Яинг Лой и Хинг Яо Лой от Сингапур. В полуфиналната среща преодоляха турците Арда Кекилиоглу и Нихат Небха с 3:1, а в решителния мач се наложиха с 3:2 над сингапурския тандем Хлои Лай и Елисуърт Ли. Вчера Й. Вечичков продължи в индивидуалното първенство до 19 г. Другият състезател на дупнишкия клуб – Стефан Димитров, също участва на Световната купа. На сингъл до 17 г. той премина груповата фаза след две категорични победи и допусна загуба във втория кръг от основната схема.

При смесените двойки заедно с Виктория Персова стигнаха до ¼ финалите, където паднаха драматично с 2:3 гейма.