Дупничани: Шофьори паркират до сградата на общината върху рампата за хора с инвалидни колички, в района на пазара хаосът е пълен, стига се до скандали с пешеходци

„На паркинга до сградата на Общинска администрация в Дупница шофьори не се съобразяват с маркировката, спират и на рампата, откъдето трудноподвижни хора с инвалидни колички преминават по пешеходната пътека. Така тези лица остават без достъп до аптеката и офиса на банката, когато има паркиран автомобил на това място“, сигнализират дупничани.

Репортерска проверка установи, че на обозначената рампа за преминаване на лица с инвалидни колички е паркиран автомобил, който заема половината от пътеката. Автомобилът престоя повече от 30 минути там, докато дойде собственикът му. Малката уличка попада в „синя зона”. Често пъти автомобилите са паркирани един зад друг, така че пешеходец не може да мине покрай тях, и се налага да обиколи цялата редица от паркирани автомобили, за да се придвижи до офиса на банката или до аптеката.

Друго инфарктно място за пешеходци в Дупница е ул. „Булаир“, която минава покрай кооперативния пазар в града. Там се паркират автомобили на пътното платно или на тротоара, което води до задръстване и често се стига до скандали между шофьори и пешеходци.

Репортер на „Струма“ потърси за коментар началника на КАТ – Пътна полиция в Дупница Радослав Стоилков. Ето какво заяви той: „За паркирането в „синя зона” носят отговорност инкасаторите на „Паркинги и гаражи“. Те трябва да подреждат автомобилите на паркинга, така че да не пречат на останалите участници в движението. Ако има някой в нарушение, те са длъжни да сложат скоба на неправилно паркирания автомобил и да сигнализират в КАТ. Пътните патрули минават често в този район, но уличката е малка и не влизат там, движат се по главния път от другата страна на сградата. Що се  отнася до ул. „Булаир“, там често глобяваме шофьори, нарушили движението или паркирали там, където е забранено. Трябва да има съзнание у водачите на МПС. Ние не можем да огреем на всякъде или да сложим полицай до всеки автомобил. Като ги хванем „в крачка“, всеки се оправдава: „Оставих автомобила само за 5 минути, отидох до магазина…”. Но през тези 5 минути се получава задръстване от автомобили“, заключи Радослав Стоилков. 

НАТАЛИЯ ПЕТРОВА 

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *