Дъжд от голове във втория ден на турнира по минифутбол в Петрич

„Трансформърс“ подчини „Каталунците“ с 4:0 в увертюрния сблъсък от втория състезателен ден на Коледния футболен турнир в зала “Арена Петрич”. Велик Опренов /18, 24/ даде надеждна преднина на бяло-червените, които при второто попадение даже бяха с човек по-малко на терена заради наказание на техен футболист. В края на втората част Георги Кокалков /35/ и Кирил Гонтев /38/ затвърдиха предимството на „Трансформърс“.

Във втория двубой „Орлетата“ се наложиха с 3:2 над „Джи Ти Ви“, като до почивката зелените наглед решиха нещата в своя полза с попаденията на Динчо Георгиев /6/ и Божидар Яков /12, 17/. Вратарят на орлетата Васил Стоянджиков обаче се контузи и след почивката те трябваше да бранят аванса си с полеви играч под рамката. В 38-та мин. Атанас Пановски намали на 1:3, а в оставащите 2 минути пак той на два пъти пропусна от чисти положения да вкара втори гол за своите. Все пак такъв падна в 40-та мин., след като Илиян Кочев си вкара автогол, но зелените удържаха победата.

Отборът на „Фентъзи“ се оказа най-убедителен при първото завъртане в турнира, след като смаза с 8:0 опонентите си от „Фортуна“, които въпреки името си бяха лишени от късмет тази вечер. По 3 пъти за оранжевите се разписаха Мариян Вангелов и Кристиян Балтов, 2 гола за разгрома добави и Венцислав Христов.

В последния мач от сесията „Галактико“ и „Стримона“ не излъчиха победител, приключвайки спора си при 1:1. След половин час игра Красимир Стойчев изведе стримонци напред, 4 минути по-късно Станислав Цеков изравни, а до края нито една от двете страни не наруши равенството. В паузите между полувремената организаторите възобновиха традиционното състезание за зрители, при което точен шут с топка в обозначените цели на вратата автоматично означаваше празнични награди за прецизните стрелци.

„Орлетата“ изковаха сериозен аванс да почивката, но в края на мача „Джи Ти Ви“ за малко да подели точките