Дъжд от голове и двама изгонени в баражите на зона „Места“

Дъжд от голове и двама изгонени белязаха първите мачове от баражите в зона „Места“ на пиринската бундеслига, което вещае още драми на реваншите в събота и неделя. Най-напечено беше на терена в Лъжница, където местният „Ореляк“ и „Слащен“ завършиха 2:2, а главният рефер Николай Попниколов, който в свободните уикенди в професионалния футбол като лайсмен надува свирката в най-нискоразредната група, усмири страстите с два червени картона. Отборите си оставиха с човек по-малко Тефик Лаки и Юсуф Дъгалов, които влязоха в саморазправа в 38-та мин. и отидоха солидарно под душа. В жълто бяха декорирани половин дузина играчи от двата тима, но ексцесиите се разминаха след навременната съдийска намеса. Слащенци влязоха устремно в двубоя и дръпнаха с двата гола на Мустафа Хайтов /8/ и Симеон Лавчиев /35/. Домакините върна в мача с точно изпълнен наказателен удар Денис Чок /39/. Пак той възстанови равенството след почивката, когато лъжничани тръгнаха ва банк напред.

Интригата се заплете и в срещата в Плетена, където едноименният тим и „Червено знаме“ /Кочан/ дублираха резултата от сблъсъка в Лъжница. Мачът мина през обрати, а гостите вече предвкусваха победата, преди в последните секунди арбитърът Иван Донев да отсъди дузпа и Фаим Маджаров да вкара от бялата точка. Останалите три гола паднаха през първата част. Людмил Кехайов изведе плетенци напред в 20-та мин., кочанлии нанесоха набързо двоен удар с точните изстрели на Кристиян Тюфекчиев /23, 32/.

В другите две двойки крайният победител изглежда ясен предвид убедителните резултати. „Буйна ММ“ /Мусомища/ разби с 5:0 „Граничар“ /Туховища/ и вече може да мисли за следващата фаза от борбата. Ветеранът Георги М. Тънгълов реализира ранен гол, разликата набъбна в заключителните двайсетина минути, когато се разписаха Тодор Пунев от дузпа, Стефан Шербетов, Александър Юнчов и капитанът на съперника Джемал Кьойбашиев, който порази собствената мрежа след неразбирателство с вратаря Сюлейман Алил. Комфортна преднина  взе и „Дебрен“ с 4:1 срещу „Юнак“ /Баня/. На два пъти се разписа младата надежда на домакините Ваис Вранчев /17, 79/, Неджми Вранчев /15/ и Изер Ибиш /17/ увеличиха аванса на своите, за съперниците почетно отбеляза Костадин Шаламанов /59/.