Зареден от срещата с Хр. Стоичков, кочанлията К. Хаджиев спря съперника на „Лудогорец“, неврокопчанинът В. Божиков все по-близо до шампионски дубъл

Зареден от срещата с Христо Стоичков предния ден, кочанлията Камен Хаджиев спря със своя „Академия Пушкаш“ съперника на „Лудогорец“ в Лига Европа „Ференцварош“. Гостите стигнаха до впечатляващ обрат от 0:2 за 2:2 и развалиха настроението в лагера на „Фради“ преди решителната визита в Разград в четвъртък за пробив в директните елиминации на втория по сила турнир на Стария континент. Хаджиев записа пълни 90 минути на терена и допринесе за подялбата на точките със стабилни изяви във финалния щурм на отчаянието на домакините. Двубоят тръгна зле за него и тима му с головете на Олександър Зубков в 7-та и 40-та мин. Статуквото възстановиха след почивката Езикел Хенти в 52-та мин. и Томас Майснер четвърт час преди края. „Академия Пушкаш“ остана на 4-то място в класирането с 25 т., а „Ференцварош“ с мач в запас и 33 т. увеличи на четири аванса си на върха след малко очакваната издънка 0:2 вкъщи на „Фехервар“ с Георги Миланов срещу слабака „Пакши“.

Неврокопчанинът Васил Божиков се доближи още повече до шампионски дубъл в Словакия след успеха на „Слован“ с 2:0 в дербито с преследвача „Дунайска стреда“. Националният защитник с капитанската лента на столичани игра без смяна, в тимовия лист на гостите липсваше бившето орле Кристиян Кострна. Божиков и компания имат вече преднина от 10 т. пред „Жилина“ и „Дунайска стреда“, които с равен актив делят 2-3-то място.

Други двама национали от Пиринско претърпяха загуби през уикенда. „Касъмпаша“ на благоевградчанина Страхил Попов, който беше на игрището цял мач, падна с 2:3 от „Бешикташ“ и се задържа над чертата на изпадащите само благодарение на по-добрата си голова разлика от „Анталияспор“. Домакините останаха с 10 души още в 15-та мин. след изгонването на Хафез, но на два пъти повеждаха в резултата, преди да капитулират в последните секунди на срещата. Орлите са втори в таблицата, на 3 т. от сензационния водач „Сивасспор“.

Кресналията Кирил Десподов също престоя на терена от началото до края при поражението в австрийското първенство на „Щурм“ с 1:2 от „Алтах“. Гостуващият отбор стигна до пълния обрат в добавеното време, след като хората на Нестор Ел Маестро излязоха напред в самото начало, а противникът върна интригата в 60-та мин. Съставът от Грац е пети с 27 т., на 16 отстояние от лидера „Залцбург“, но на 3 от третия „Волфсбург“.