Звездата на “Вихрен” А. Иванов приключи със слабо плуване европейското

Звездата на “Вихрен” и на родното плуване Антъни Иванов приключи със слабо представяне участието си на европейското първенство за мъже и жени в Глазгоу. В последния си трети старт на шампионата възпитаникът на треньора Николай Вакареев продължи сриването си с последното място в шеста серия на 100 м бътерфлай. Той измина разстоянието за 53.86 сек., което му отреди 36-а позиция в крайното класиране. Най-добро време в квалификациите даде италианецът Пиеро Кодия – 51.59 сек. Два дни по-рано А. Иванов отпадна и в късия спринт на 50 м, като завърши 59-и. Пикът в подготовката му бе насочен в деня на финала на 200-метровата дистанция, но там финишира осми.
“Медалът беше реален, личният резултат на Антъни беше по-добър от постижението на третия тук, но не се получи, това го има в спорта”, коментира наставникът Вакареев, който води в Шотландия още двама свои състезатели.
Любомир Епитрофов не се доближи от личния си рекорд на 50 м бруст и зае 49-о място, а Венцислав Айдарски се пуска на 5 и 10 км в открити води.