Здр. Карадачки отпадна в Шотландия с 4 от 4 за „Алоа Атлетик”

Симитличанинът Здравко Карадачки и неговияй “Алоа Атлетик” загубиха последния си мач от група “А” и отпаднаха от по- нататъшно участие в турнира за купата на лигата в Шотландия. Домакините се нуждаеха поне от точка на “Индодрил Стйдиъм” срещу “Рос Каунти”, но в крайна сметка паднаха с 0:2 и останаха втори в групата. Головете вкараха Морис /52/ и Патън в добавеното време, с което те събраха 9 т. и оглавиха класирането. “Алоа” остана втори с 8 т., но те не се оказаха достатъчни отборът на българина да се нареди сред 4-те втори отбора с най-добри показатели и да продължи напред. В 31-та минута Карадачки получи жълт картон, но в крайна сметка записа 4-ти мач като титуляр и вече изигра 360 минути за “Атлетик”, където премина преди 2 седмици от досегашния си шотландски тим “Единбург Сити”.

“Започнахме добре в турнира, натрупахме 3 победи, но не успяхме в решителния мач у дома, в който и хиксът ни пращаше на първото място в крайното класиране. Сега се концентрираме в първенството на Чемпиъншип, като в първия кръг в събота гостуваме на същия този “Рос Каунти”, срещу който ще можем да вземем скорошен реванш”, коментира сърцатият централен защитник на осите от „Алоа”.