Капитански хеттрик зарадва Белица в съседското дерби с Г. Драглище

„Белица 2015“ победи „Ураган 1970“ (Горно Драглище) с 3:2 в съседското дерби на четвърта благоевградска дивизия. Домакините набързо поведоха с 2:0 след попадения на капитана Емилиян Младенов в 9-та и 13-та мин. В 68-та мин. асът на беличани оформи своя хеттрик, а 8 минути по-късно за гостите вкара бившият футболист на „Банско“ Петър Алгерин. Крайния резултат оформи Борис Георгиев в 83-та мин.

В петото ниво не по-малко интересен бе двубоят между „Канина“ (Гърмен) и „Слащен 2007“, спечелен от местния тим с 4:2.

Старт на головото шоу даде ексиграчът на „Пирин“ (Гоце Делчев) Николай Шаматов в 7-та мин. Гостите изравниха в 21-та мин. чрез Жулиен Манов, но 5 минути по-късно гърменци отново поведоха, а точен беше Тодор Пирнарев. Драмата продължи, след като друг бивш състезател на неврокопчани – Радослав Джамджиев, вкара за 2:2 в 68-та мин. Домакините нанесоха своя финален удар чрез Стойко Кременлиев (76) и Тома Терзиев (81). „Кочан“ продължи агонията си от началото на сезона и падна с 1:4 при визитата си на „Плетена“. Нямаше и помен от някогашното дерби, а домакините надделяха с лекота. Още в 1-та мин. се разписа Исмет Караосманов, до края на полувремето общинският съветник Валери Шекеров направи 2:0. 10 минути след антракта пак той даде класическо изражение на резултата. Гостите върнаха едно попадение чрез Красимир Зейнев в 70-та мин., а крайното 4:1 оформи Джими Юзекчиев (89).

„Дебрен“ разби „Граничар“ (Туховища) със 7:0. Ваис Вранчев (21, 48), братовчед му Неджми Вранчев (24, 40), Ваис Вълков (51), Фазли Билюков (73) и Галип Вранчев (88) се надпреварваха да опъват мрежата на беззащитните граничари.

Истинска драма се разигра в Мосомище, където „Буйна ММ“ и „Ореляк“ (Лъжница) сътвориха зрелищно 3:3. Домакините поведоха чрез Георги М. Тънгълов (17), но до почивката гостите обърнаха с попадения на Мохарем Хаджи (35) и Фейзи Бошнак (41). Любен Карадимов (80) и Михаил Г. Тънгълов (88) доведоха нещата до 3:2, а Шабан Хаджиев (90) донесе точката на лъжничани.