Капитанът на „Беласица” Бл. Наков с хеттрик срещу кюстендилци

„Беласица” взе лесна победа с 3:0 над „Велбъжд”, която можеше да бъде и далеч по-изразителна, ако не бяха  пропуските пред вратата на задъхващия се страж на гостите Кирил Кирилов. Противно на очакванията,  след  четвърт час игра първата ситуация дойде пред вратата на домакините, когато Вилизар Захариев бе изпуснат от защитата на „Бела” и останал сам срещу Захари Димитров, стреля покрай дясната греда. Секунди по-късно Шамкалов центрира отляво, Кирилов изби в краката на капитана Благой Наков, който от упор порази мрежата му. В 20-та мин. Наков се възползва от подаване на Динев, излъга вратаря и от малък ъгъл удвои домакинския аванс. Последваха удари на Кабранов и Тачев, гол на втория бе отменен заради засада. Веднага след почивката изнеслият отличен мач Наков оформи хеттрика си, посрещайки отбита топка, после отново той, Васил Тачев и Благовест Таушанов стреляха опасно. В 65-та мин. Захариев изпълни фаул от границата на пеналта пред полето на комитите, но ударът му срещна стената. Последва ефектно воле на Кристиян Стоилов, спасено от Кирилов в 72-та мин., а в 80-та мин. реферът Йото Грабедов отсъди дузпа за фаул  срещу Стоилов. В. Тачев стреля вляво от бялата точка, Кирилов обаче изби в корнер. В заключителните секунди изстрел на Тачев с глава срещна напречната греда, колкото да затвърди каръка на петричкия голаджия тази събота. Кюстендилци си тръгнаха от Първомай, без да отправят точен удар във вратата на З. Димитров, и явно отрано трябва да  свикват с ролята на аутсайдер в първенството.

„БЕЛАСИЦА”: З. Димитров, Смилков, М. Георгиев, Костов, Шамкалов, М. Таушанов, Бл. Таушанов /64 -Спасов/, Вл. Кабранов /58- Стоев/, Бл. Наков, З. Динев /66-Стоилов/, В. Тачев.

„ВЕЛБЪЖД”: Кирилов, Кръстев, Шилдаров, Драганов, Колев, Стоянов, Александров, Тодоров /62-Карачовски/, Владимиров, Пенков, Захариев.