Капитанът на 19-ките на ОФК „Пирин“ изпусна дузпа срещу ЦСКА, фенове от Благоевград пеят любимия рефрен на армейците „Още от дете“

19-ките на ОФК „Пирин“ паднаха злощастно с 1:2 от ЦСКА с гол дълбоко в добавеното време и след изпусната дузпа. Златният шанс от бялата точка се откри в 21-та мин. след нарушение срещу Иван Атанасов. С изпълнението се нагърби капитанът Асен Крушовски, но стреля в облаците. Пропускът подейства стимулиращо на армейците и в самия край на полувремето Борислав Будинов с глава изведе своите напред в резултата. Малко след почивката пиринският страж Любомир Георгиев направи две последователни спасявания, между които топката се отби и от напречната греда. Домакините върна в мача Атанасов в 68-та мин. и когато всички очакваха последния съдийски сигнал на перничанина Любослав Любомиров, центриране от фаул на благоевградчанина Асен Дончев предизвика меле в наказателното поле, в което най-съобразителен се оказа Жулиан Манолов и с точна добавка донесе успеха на червените. След двубоя присъстващата на трибуните агитка от местни фенове на ЦСКА и победителите пяха заедно любимия рефрен „Още от дете“. Трите точки изстреляха гостите в топ 3 на класирането, а пиринци са 9-и, но в неделя ги очаква визита край морето на лидера „Черно море“.

ОФК „ПИРИН“ /19/: Георгиев, Николов, Смиленов, Цолев, К. Ангелов, Крушовски, Д. Ангелов, Стефанов, Михайлов, Шляков, Атанасов. Резерви: Митов, Киряков, Дамянов, Начев, Маламов, Кр. Иванов, Ергин.

ЦСКА /19/: Груев, Чарлов, Борисов, Гиргинов, Манчев, Бауренски, Илиев, Манолов, Будинов, Ал. Иванов, Митков. Резерви: Обретенов, Дончев, Златков, Жабов, Радков, Йорданов.