Каратистите на „Спартак“ с 2 бронза от републиканското по шинкиокушин в Пловдив

Каратистите на „Спартак“ /Бл/ спечелиха 2 бронзови медала от републиканското първенство по шинкиокушин за подрастващи в Пловдив. Антон Христов се нареди трети в кат. до 65 кг при момчетата до 14 г., а Аркадий Каленников /32 кг/ се пребори за отличието сред децата до 12 г. Двамата благоевградчани си пробиха път до почетната стълбичка по идентичен начин, като постигнаха по 2 поредни победи и загубиха срещите си за класиране на финала.

Треньорите Радослав Рангелов и Борис Стоименов заведоха още трима свои възпитаници на състезанието. Адриан Тунов /43 кг/ се наложи в първия си сблъсък, но падна в следващия и остана извън медалистите до 12 г., а неговата сестра Валентина Тунова /30 кг, до 10 г./ и Алекси Тасев /+49 кг, до 12 г./ отстъпиха още в увертюрните си двубои.

„Получи се доста силно първенство, доволни сме, че нашите каратисти разкриха възможностите си и се представиха според очакванията“, коментира Р. Рангелов. В проявата се включиха над 250 състезатели на 30 клуба.