Ковид-19 налази съотборници на неврокопчанина Г. Пашов

Ковид-19 налази съотборниците на неврокопчанина Георги Пашов в „Академика Клинчени“ Асен Чандъров и Цветелин Чунчуков, но засега тестовете на десния защитник с прякор Черната пантера са отрицателни. Националът от времето на мандата на Красимир Балъков начело на трикольорите започна в стартовите 11 и даде своя принос за домакинската победа с 1:0 срещу аутсайдера „Арджеш“, която задържа отбора му непосредствено след челниците в топ 3 на класирането в румънската елитна дивизия. Двубоят беше пренасрочен от предния ден заради подгизналия терен вследствие на поройните дъждове в северната ни съседка. Единственият гол падна в 88-та мин., дело на Андроник. Десетина минути по-рано съперниците останаха с човек по-малко след червен картон на Матей.

„Академика“ е четвърти в подреждането с 23 т., след „Стяуа“ с 30, „Университатя“ /Крайова/ с 28 и шампиона „Клуж“ с 27. Преди отборите да се разпуснат за празниците, на Г. Пашов и тима от Клинчени предстоят още два мача – днес на гости на предпоследния „Политехника Яши“ и в неделя вкъщи срещу средняка „Динамо“ /Букурещ/.