Refan-728×90-July-2019

Козлите падат по познат сценарий в Панагюрище

“Банско” загуби от “Оборище” с 0:1 в Панагюрище, след като се повтори познатият сценарий за момчетата на Димитър Крушовски, които за пореден път загубиха в заключителните минути на срещата. На стадион “Орчо войвода” козлите и техните опоненти изнесоха равностоен двубой, в който имаше много борба след добро начало за гостите. Домакините бяха видимо притеснени и заложиха на по-прибрана игра в защита, за да предотвратят евентуално попадение. Футболистите на “Оборище” явно бяха респектирани от съперника, който можеше да отбележи в 17-та мин., когато Петър Лазаров стреля опасно над вратата. Панагюрци опитаха един-единствен път да застрашат Абди Абдиков с далечен изстрел на петричанина Васил Тачев. Пропускът на мача направи Любомир Граминов, който в четвърти пореден двубой се размина с гола от непосредствена близост. Този път в 37-та мин., когато бе намерен отлично от Симеон Вешев, но с глава не улучи целта. След почивката домакините погледнаха по-смело към вратата на банскалии. В 65-та мин. Димитър Руйчев центрира, ала изпуснатият от защитата В. Тачев не успя да насочи топката в опразнената врата. Отсреща силни шутове на Борислав Сандев, Христо Спасов и С. Вешев принудиха стража на “Оборище” да проявява класа. В 81-та мин. бившият защитник на “Банско” Георги Кременлиев подаде към Лъчезар Георгиев, който засече неспасяемо топката от точката за изпълнение на дузпа – 1:0. 7 минути по-късно реферът Волен Чинков направи спорно отсъждане, отменяйки гол на Хр. Спасов, който довкара отбита от вратаря топка след шут на Георги Фикийн.
“Не знам дали има такъв карък, но явно тази година той ни преследва. Получихме отново гол в последните минути на срещата. Играхме добре, но пак не успяхме да реализираме своите положения. Играхме разкрепостено, без притеснение. И двата отбора заслужаваха победата, но късметът се усмихна на домакините”, коментира Д. Крушовски.
“БАНСКО”: Абдиков, Лечов, Слаев, Граминов, Кирилов, Санев (83-Фикийн), Лазаров, Головодов, Вешев (71-Лефтеров), Хр. Спасов, Карапетров.