Refan-728×90-July-2019

Кресналията К. Десподов отново вкара и се контузи

Кресналията Кирил Десподов вкара четвъртия си гол в предсезонните контроли на „Каляри“ и се контузи. Футболист номер 1 на България за 2018 г. се разписа за победата с 2:1 срещу „Киево“ с майсторски шут в далечния ъгъл в 24-та мин. Малко след това обаче почувства болки и поиска смяна. В края на полувремето Степински възстанови равенството, но звездата на сардинците Леонардо Паволети донесе успеха на своите в 81-та мин. Въпреки едва половинчасовия престой на терена родният национал получи похвали от феновете в социалните мрежи за изявите си. Крилото влезе устремно в подготовката с дебютно попадение на 11 юли за разгрома 15:1 срещу сборна формация от аматьори, след което се отличи с нови два гола за 5:0 срещу „Виченца“. В събота Десподов и компания се тестват срещу английския „Лийдс“ на „Сардиния Арена“.