Летящ старт на кюстендилци с нелеп автогол и президентски червен картон

ФК „Кюстендил“ започна с победа 1:0 дебютното си участие в Югозападната Трета лига на гости на „Балкан“ (Ботевград). Мачът бе белязан от мъжка борба и разговори на висок тон със съдиите след срещата. Дискусията предизвика обичайният заподозрян при подобни ситуации – играещият президент на домакините Иван Редовски, който подложи на арбитрите истинска словесна канонада и малко преди края си заработи червен картон от главния рефер Любомир Вушовски. Новият наставник на ботевградчани Николай Христозов тръгна начело на отбора с поражение след нелеп автогол във фаталната 13-та мин. След центриране вратарят Александър Йорданов изби топката в главата на своя съотборник Ивайло Бояджиев и я видя в мрежата си. Малко преди това хората на Николай Николов-Чезето можеха да поведат, но стражът на „Балкан“ отрази изстрела на Йордан Йовчев. Кюстендилци заложиха на контри, като същевременно умело затваряха подстъпите пред собственото наказателно поле. До почивката гостите пропуснаха да удвоят преднината си, след като Александър Александров-Аци стреля на сантиметри от противниковата врата. През втората част ситуацията се повтори. Противникът държеше повече топката, но не намери начин да пробие защитната стена пред Гуимейро. В 60-та мин. удар на Кристиян Ковачев мина на сантиметри от страничния стълб, а Мартин Газиев от пряк свободен удар малко по-късно накара Александър Йорданов да проявява класа.

ФК „КЮСТЕНДИЛ“: Гуимейро, Бачовски, Стойнев, Михайлов, Стоянов, Газиев, Йовчев, Пл. Петров (85-Иванов), Анастасов, Тиаго (55-Василев), Ал. Александров (72-Пенков).