Л. Костова и „Чарни Сосновец“ с трудна победа във Вроцлав

Новият отбор на петричанката Лиляна Костова “Чарни Сосновец” спечели предпоследната си лятна проверка, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на “Шльонск” /Вроцлав/ на стадион “Силезия” в 630-хилядния град в Югозападна Полша. Домакините, които приключиха на 9-а позиция в съкратения заради Ковид-19 шампионат в Екстралигата, се бориха здраво, създадоха много трудности за съперника и бронзовите медалистки от Сосновец трябваше да положат доста усилия, за да стигнат до успеха. Спарингът бе първият, в който Лили пропусна да се разпише, но пък сега бе в основата на атаката, довела до победното попадение 20-ина минути преди края. Двубоят започна с натиск на гостите и изстрелът на Л. Костова в 7-та мин. премина над напречната греда. Последваха пропуски от двете страни, с добри изяви под рамката на сосновчанки се отличи младата вратарка Мартина Малиша, която демонстрира готовност във всеки момент да замести на пост номер 1 капитанката Аня Шиманска. До почивката голове не паднаха, Лили отново стреля опасно в 52-та мин., но вратарката на “Шльонск” се намеси решително. Развръзката настъпи в 71-та мин., когато Л. Костова намери на чиста позиция току-що влязлата нападателка Вероника Слукова, която записа третото си предсезонно попадение, с което се изравни с българката по брой голове в контролите. 5 минути по-късно победата увисна на косъм при грешка в защитата на гостенките, ала М. Малиша се намеси самопожертвователно и предотврати сигурен гол. В 87-та мин. Л. Костова отстъпи мястото си на Вероника Камала, а следващата последна проверка на “Чарни” е в събота на  ст. “Яна Чижевска” в Сосновец, където пристига 5-ият от миналия сезон УКС „Лодз“.