Л. Костова поведе „Диошдьор“ към разгром в Унгария

Петричанката Лиляна Костова и нейният „Диошдьор“ записаха впечатляваща победа с 6:0 като гост на „Дьори ЕТО“, а след като другите челници – шампионът „Ференварош“ и подгласникът му МТК, също спечелиха убедително, статуквото на върха в класирането се запази. „Фради“ продължава да води с 25 точки, с по 22 т. го следват МТК и отборът на нашенката. Началото на голеадата в северозападия унгарски град Дьор даде Л. Костова с безкомпромисен шут с левачката в 22-та мин., който не остави шансове на вратарката Сконтос. 8 минути по-късно сръбкинята Биляна Брадич спечели дузпа, която Бианка-Марилена Санду превърна във втори гол. При една от първите атаки на тима от Мишколц след почивката Костова бе фаулирана на границата на пеналта. Българката се нагърби с изпълнението на статичното положение и стреля в гредата, но добавката на гъркинята Данае Калдариду намери мрежата. Брадич направи 4:0 в 61-та мин., вкарвайки директно от корнер, за 5:0 се разписа Хана Мари Баркър в 76-та мин. В 83-та мин. гостите конструираха най-красивата си атака в двубоя. Ситуацията започна с двойно подаване между Брадич и Костова, после сръбкинята повтори упражнението 10-ина метра по-дълбоко в половината на домакините, включвайки в комбинацията Баркър, която от чиста позиция оформи разгрома. 2 минути по-късно петричката футболна прима бе заменена, обирайки аплодисментите на съотборничките си и феновете на „Диошдьор“, живеещи в Задунавието и дошли да подкрепят любимките си.

“Доволен съм от убедителния успех, разликата в класите беше повече от явна. Момичетата задоволиха напълно моите изисквания, точно изпълнявайки всичко, което тренираме в подготовката”, коментира наставникът на гостите Шандор Фориш.