Малките комити взеха реванш за загубата на батковците

След като загуби при по-големите, „Беласица“ взе реванш от столичната академия РД Спорт, побеждавайки с 3:1 при родените през 2009 г. Спарингът се игра в три полувремена по 15 минути, по правилата на Футбол 7. След серия от пропуски подопечните на Стоил Филипов поведоха в 11-та мин., когато Радослав Узунов центрира отляво и при опита си да изчисти топката Калоян Велчев си отбеляза автогол. В началото на втората третина братът на вратаря на мъжкия отбор на комитите Кирил Георгиев – Филип, отблизо удвои разликата. Гостите се активизираха в търсене на гола и в 23-та мин. Стефан Капитанов върна интригата в срещата. Секунди преди края асистентът на първото попадение Р. Узунов с премерен удар изкефи публиката, в болшинството си съставена от родители на малките футболисти.