Малките хандбалисти на „Пирин“ (ГД) стартираха с 2 победи над „Беласица“ в „Неврокоп Арена“

Малките хандбалисти на „Пирин“ (ГД) продължиха добрата тенденция в представянето на школата с двe победи в зона „Витоша“ при 12-годишните. Гоцеделчевци показаха аргументи за първото място и повторение на миналогодишното си постижение, когато в същата възраст играха финали на държавното първенство. Възпитаниците на треньора Иван Букурещлиев започнаха срещу „Беласица“, а от федерацията разрешиха мачовете да се играят в зала „Неврокоп Арена“ вместо на разменено гостуване. На полувремето в първия двубой пиринци водеха със 7:2, а след почивката доведоха нещата до крайното 17:4. Дейвид Топалов отбеляза почти половината от попаденията за своя отбор – 7, а Стоян Баничански добави 5. Във втората среща домакините се наложиха с 8:4. Първото полувреме бе далеч по-оспорвано, за което сериозен принос имаше и стражът на „Беласица“ Василен Велянов, който заключи за дълги периоди вратата си. Най-резултатен за победителите бе Стоян Ижбехов (4), Дейвид Топалов вкара 2 пъти. За петричани по 3 гола и в двата мача забиха  Кристиян Николов и Павел Джевизов. Те бяха подсилени от дамите Христина Трендавкова и Елена Шикова, които се представиха много добре.

„Стратегията, която следваме от няколко години, работи. Вече има готовност нови момчета от по-ниска възраст да влязат при по-големите. Остава да бъдем търпеливи, за да запълним стълбицата до юноши старша възраст, които да захранват мъжкия отбор. Показахме възможности и тепърва ще има успехи. Видя се, че и колегите от Петрич работят в правилна посока. Двата клуба можем да помогнем за развитието на нашия спорт в Югозападна България. Трябва отново да подаваме състезатели на националния тим и да сме отбори, с които да се съобразяват всички“, коментира главният треньор на „Пирин“ Николай Пиргов, който изгледа срещите от трибуните.