Малшанс преследва дамите футболистки на „Спортика“ в задгранична визита

Малшанс преследваше дамите футболистки на „Спортика“ в приятелската визита в съседна Македония, която приключи с болезнено поражение 0:4 от третия в местното първенство „Тиверия“. След бързия първи гол в мрежата на благоевградските момичета изстрел от фаул на Веселина Махлелиева срещна гредата. Второто полувреме започна по същия сценарий с попадение за съперничките. След това националката Здравка Парапунова пропусна да вкара от дузпа, а с напредване на времето избраничките на Радослав Креснички свършиха въздуха и улесниха домакините да направят победата си още по-убедителна. Това беше стартовата контрола за 2019-та за „Спортика“. За гостуването на изкуственото игрище в Струмица на разположение не беше завърналата се в родината от Испания Даниела Юзекчиева, която отново отскочи по лични причини за десетина дни до Иберийския полуостров. Все още не се чувства готова за натоварвания след контузията си лидерката на тима Вероника Гоцева. Двете няма да са на линия и тази неделя, когато съотборничките им пак ще пресекат западната ни граница за спаринг в Македонска Каменица срещу отбора на бившия нападател на орлетата Зоран Златковски, който финишира четвърти в есенното класиране.