„Марек“ оцеля в Сапарева баня с късен гол след ударно начало и пропилян за нула време аванс

„Марек“ оцеля в Сапарева баня срещу „Гранит“ /Владая/ с късен гол след ударно начало и пропилян за нула време аванс. Победата с 3:2 донесе Джордж Николов в 85-та мин., когато направи точна добавка с глава. Наставникът на дупничани Светослав Георгиев „размеси“ проектотитуляри и резерви в две формации, давайки на всеки от подопечните си по едно полувреме за изява. Първи игрови минути след почивката получи новият таран Васил Калоянов, но не успя да се разпише. Марекчани дръпнаха в резултата в 5-та мин. с майсторското изпълнение на Симеон Димитров, а разликата удвои в 11-та мин. Димитър Владимиров след вратарски подарък. Съперниците не се предадоха и за по-малко от десетина минути между 75-та и 84-та мин. Костадин Кафтанов и от фаул Весислав Иванов наваксаха изоставането. Радостта на владайци обаче трая кратко. Много дискусии породи съдийското решение при резултат 2:1 да не зачете попадение на Веселин Любомиров след негов изстрел, при който топката се отби в напречната греда и тупна някъде около голлинията.

С успеха лидерът в Югозападната Трета лига възстанови поразклатеното си самочувствие след внушителните поражения от „Миньор“ /Пк/ с 0:4 и миналия вторник с 1:5 срещу „Пирин“ /Бл/. Следващата проверка на „Марек“ е тази събота срещу разложкия „Пирин“. Двата отбора допълнително ще решават за мястото и часа на спаринга.