Мечетата изместиха „Неврокоп“ от второто място с победа в директния двубой

Детският футболен тим на “Мечетата” /Пч/ взе ценна победа с 2:1 като гост на връстниците си от „Неврокоп” и ги измести от 2-ото място в областното първенство. Лидер е „Пирин”, надиграл междувременно с 12:0 у дома „Перун” /Кресна/. След нулева първа част домакините от Гоце Делчев поведоха в 45-та мин., когато недоразумение между Николай Якимов и вратаря на “Мечетата” доведе до автогол на бранителя. Петричани реагираха светкавично и след добра атака отдясно Георги Витанов изравни в 57-та мин. 5 минути по-късно пълният обрат стана факт благодарение на силния изстрел на Йордан Стоев, при който топката срещна гредата и влетя в мрежата на неврокопчани. В 67-та мин. авторът на изравнителното попадение Г. Витанов опита отново шанса си, изпълнявайки фаул пред пеналта на домакините, ала пак уцели рамката. В същото време „Пирин“ /ГД/ падна с 2:4 при визитата си на „Вихрен”.

Мачът се игра на изкуствения терен в Струмяни, където малките детелини дръпнаха в резултата в 8-та мин. с гол на фланговото си острие Илиян Димитров. След 5 минути гостите изравниха чрез Митко Алексов, но секунди преди паузата Велислав Николов възстанови аванса на санданския тим. В 48-та мин. последва ново изравняване след шут на Абдула Кючуков. Момчетата на Методий Тушев не се примираха и с два бързи гола на Жоро Кацаров /57/ и Мартин Николов /61/ узакониха успеха, който ги доближи на 1 точка от призовата тройка.

В останалите мачове от ІХ кръг „Беласица“ се наложи с 1:0 над „Банско”, “Стрела” /Вълкосел/ победи „Пирин 2001” с 6:1, а „Пирин” /Рз/ би “Места” /Хаджидимово/ с 3:0.