„Мечетата“ нанесоха първа загуба на лидера „Пирин“, санданчани надвиха „Неврокоп“

“Мечетата” /Пч/ нанесоха първа загуба на лидера в областното детско първенство по футбол “Пирин” и интригата на върха в класирането се върна с пълна сила. Момчетата на Ивайло Хаджигаев се наложиха с 3:2 в с. Рилци и с 19 точки и мач по-малко са в отлична позиция за атака на първото място. Петричани поведоха с гол на Атанас Тимов в 11-та мин. 180 секунди по-късно бе отсъдена дузпа за орлетата, водени от Венко Товиров, и Виктор Димитров преодоля капитана на гостите Александър Кърпаров от бялата точка – 1:1. Христослав Ячев сътвори обрата в 24-та мин., 2 минути преди паузата Иво Димитров с далечен шут изненада благоевградския страж Андрей Василев за 2:2 в оспорвания сблъсък. През втората част двата тима продължиха да търсят победата с всички сили, при една от акциите на “Мечетата” Ат. Тимов уцели напречната греда. Настоятелността на гостите бе възнаградена в 61-та мин., когато се разписа Йордан Стоев. От поражението на благоевградчани се възползва “Вихрен”, който на собствен терен удари с 3:1 другия челник “Неврокоп” /ГД/. Гоцеделчевци поведоха чрез Осман Абдиков в 5-та мин., а при последната си атака преди почивката санданчани получиха право да изпълнят дузпа, която Илиян Димитров превърна в гол. Методи Недялков обърна ситуацията в полза на „Вихрен“ с попадение в 49-та мин., обрата затвърди десетката Ил. Димитров в 53-та мин. Така „Пирин“ /22 т./ бе доближен само на 1 т. от “Вихрен”, а неврокопчани останаха четвърти със 17 т. В останалите мачове „Беласица“ загуби у дома с 0:1 от “Пирин” /ГД/, “Пирин” /Рз/ победи “Перун” /Кресна/ с 3:0, а “Стрела” /Вълкосел/ би аутсайдера “Места” със 7:0.