„Мечетата” стартираха с минимална победа над „Пирин 2001” на стадион „Цар Самуил”

Шампионите при децата в област Благоевград – петричките „Мечета“, записаха победа с 1:0 срещу опонентите си от „Пирин 2001“ в увертюрния кръг на сезон 2018/19 г. Първия сериозен пропуск на терена на НСБ „Цар Самуил“ направиха домакините в 10-та минута, когато Йордан Божинов елиминира пазача си и центрира към централния нападател Благой Апостолов, който стреля слабо и ударът му бе спасен от стража на благоевградчани Антон Цветков. В 16-та мин. Никола Халачев от червените нахлу мощно отдясно, ала шутът му бе париран от Александър Кърпаров. При ответната атака „Мечетата“ се изнесоха бързо в предни позиции, Дани Божинов центрира отляво и този път Благой Апостолов отблизо нямаше как да сбърка, поразявайки мрежата зад Цветков за 1:0. В 25-та мин. Денис Кутев стреля опасно и бе на прага да изравни, ала Кърпаров изби в корнер. След почивката благоевградчани не се предадоха и продължиха да търсят гола. Особено активен бе резервата Калин Митрашков, който независимо от малкия си ръст, непрекъснато тормозеше бранителите на трикольорите. Отсреща Йордан Божинов можеше рано да затвори мача, но останал сам срещу резервния вратар на „Пирин 2001“ Димитър Христов, не успя да го преодолее.